מטבח מקומי

מטבח מקומי חוות רונית

אירוע עם מטבח מקומי מתחיל בחוץ, טאבון עצים גדול וידיים עובדות, טבחים ומלצרים רוכנים מעל מנות קטנות של מטבח ישראלי חדש, שמח וצבעוני.

קוצצים, מערבבים, בוזקים ומתבלים.

בפנים שולחנות ערוכים, מדליקים נרות אחרונים, אורחים נכנסים לחגיגה של יופי, במרכז מטבחים פתוחים עם סירים בוהקים וכלים במלאכת יד, קרשי עץ סכינים ענקיות, עוד ועוד מנות יוצאות מן המטבח, לחמים נאפים וירקות מציפים את השולחן, בשרים עוזבים מעשנת בת חצי טון, דגים זהובים נפרדים מתנור אבן, יינות ישראלים נמזגים, צלחות מלאות כל טוב עוברות מיד ליד, משתה ים תיכוני.

ריח של קפה באוויר מתערבב בריח של מאפים מתוקים מהתנור, מסביב עמדות מלאות קסם ,שוקולד, פירות אפויים, בצק מתוק, עוד רגע יוצאת העגלה, פיתות חמות ממלאות את הרחבה עמוסות בכל טוב, רגעים שמחים.

השפים

רון בן דורי

רון בן דורי

מסירות ואהבה אל נופי המולדת, הובילו את השף רון בן דורי להביא לארץ מומחיות קולינרית גדולה. עם תואר בינלאומי CAP שרכש בפריז בבתי הספר הגבוהים Ferrandi ו- Lenôtre , ושנות ניסיון רבות של התמקצעות, חזר רון לארץ להקים את אחת מחברות הקייטרינג המובילות בישראל. לאחר שני עשורים של עשייה פורייה, יצא רון לדרך חדשה בעקבות הטעמים המקוריים של הבישול העונתי. את מטבחו החדש קבע בין הגנים הרחבים שמשתרעים סביב חוות רונית, באזור השרון הירוק. עם שפע יבולי שדה ואויר מבושם בפריחה, בכל יום מתמלא מטבח מקומי בהשראה, להגשת סעודות איכותיות ואקסקלוסיביות. כיום, מוביל רון את מטבח מקומי עם מערך טעמים ייחודי, המבטא את המעגליות השנתית של הטבע. תשוקה עזה להעניק ולתת, מוליכה אותו להתחבר באופן אישי לכל אחד מלקוחותיו, להכיר את הרצונות, לדעת את החלומות, ולגבש יחד תפיסת טעמים המתבלת את האירוח השלם שמתקיים בחווה. הקשר האישי מזין את תהליך הגשמת החלום ומפרה אותו. מלֶקֶט חומרי הגלם נבנה תפריט מופלא, שמהווה מתכון בטוח לעושר ושמחה, לסעודה בלתי נשכחת, ולאירוע טעם ואהבה שנחקקים בזיכרון ובלב.

חיים סבג

חיים סבג

הקים את מעשייה ב-2004 לאחר לימודים בישראל ושיטוטים בין מסעדות שונות בישראל ובעולם (יועזר בר יין, יפו ; Liberty Launch, סידני- סו שף; Sugar Loof , סידני- שף; בר-צלונה, תל אביב-שף). חיים מתכנן את התפריטים והאירועים. המטבח, בניהולו , מתאפיין בבישול ים תיכוני עכשווי עילי, מושפע מן המטבחים של איטליה, יוון, ספרד וצרפת. המסעות הרבים שהוא עורך בעולם מביאים אותו ליצירת מנות חדשות, הכרה עמוקה עם חומרי גלם, שיטות בישול שונות, תפיסה חדשה למנות קלאסיות ושימוש בכלי הגשה ייחודיים. חוות רונית ומטבח מקומי הם המשך התפתחות טבעי למעשייה ולחיים, האפשרויות הגדולות שהחווה טומנת בחיקה עם גידול עצמי של חומרי גלם, וורסטיליות תכנונית אדירה ויכולות בישול מדויקות בצמוד לאירוע מאפשרים לתכנן אירועים מלאי דמיון ושמחת יצירה.